Prohlídka Káhiry autobusem ze Sharmu 2denní výlet

Availability Monday , Tuesday , Thursday , Sunday
Pickup Time 01:00 AM
Duration 48 hours approximately
Prohlídka Káhiry autobusem ze Sharmu 2denní výlet

Prohlídka Káhiry autobusem ze Sharmu 2denní výlet

Zajímá vás, co dělat v Káhiře za 2 dny? s naším dechberoucím itinerářem Káhiry ze Sharm El Sheikhu si můžete prohlédnout všechny hlavní atrakce Káhiry během dvou akčními dny na této prohlídce Káhiry s egyptologickým průvodcem. Zažijte ohromující pyramidy v Gíze a Velkou sfingu; a Prohlédněte si Tutanchamonovy zlaté poklady v Egyptském muzeu a prozkoumejte zajímavosti Staré Káhiry, Káhirskou citadelu a její Alabastrovou mešitu a visutý kostel. Zažijte noční Káhiru prostřednictvím ubytování v ceně a užijte si nákupy na jednom z nejstarších bazarů na celém Blízkém východě Khan El Khalili.

1. DEN: Prohlídka Káhiry

Vyzvednout

Náš zástupce vás vyzvedne ve vašem hotelu a do Káhiry vás dopraví autokar klimatizace.

Navštivte Egyptské muzeum

Prohlídku zahájíte návštěvou světoznámého Egyptského muzea. V muzeu, které se rozkládá na dvou podlažích, je uloženo obrovských 120 000 mistrovských děl z různých epoch a období egyptské historie. Nejoblíbenější exponáty jsou poklady týkající se faraonských králů a královen, jako je dětský král Tutanchamon a pokoj mumií. V posledně jmenovaném se návštěvníci mohou dozvědět více o mumifikačním umění ve starověkém Egyptě.

Objevte Nil by Felucca Volitelné

Po návštěvě egyptského muzea budete mít možnost relaxovat a plavit se na Feluce (malém motorovém člunu) na výletě po nejdelší řece světa. Zde si můžete udělat čas a vstřebat panoramatické výhledy na město v letním vánku.

Zastavte se na oběd

Dále si dáme pauzu a vychutnáme si lahodný oběd formou bufetu v restauraci s nádherným výhledem na Nil. Nápoje nejsou zahrnuty.

Návštěva egyptských pyramid a sfingy

Po obědě překročíme Nil a pojedeme do Gízy ke starověkým pyramidám, postaveným kolem roku 2560 před naším letopočtem. Známý jako jeden ze 7 divů starověkého světa, bude těžké nezírat v úžasu na váš příchod k pyramidám a nezeptat se: „Jak byly postaveny? A proč?' Nebojte se – všichni naši průvodci jsou kvalifikovaní egyptologové a rádi vás provedou a zodpoví všechny vaše otázky. V tomto bodě prohlídky bude možnost jít dovnitř jedné ze tří starověkých pyramid.

Poté sejdeme na okraj náhorní plošiny do údolí King Kafra, kde můžete poprvé zahlédnout Velkou sfingu a její chrám. Velká sfinga v Gíze je mytologické stvoření tvořené lidskou hlavou a tělem lva, které stojí přes 20 metrů na výšku a 73 metrů na délku je nádherný pohled.

Nakupování

Naše konečná zastávka v délce asi jedné hodiny, na konci prvního dne, bude na nákupy. Zde budete mít možnost nakoupit autentické a tradiční egyptské suvenýry a dárky vyrobené místními řemeslníky. Strávíme čas v Papyrus Institute, kde vám bude předvedena ukázka, jak se tento slavný papír vyrábí a kde budete mít také možnost si papyrusové umění zakoupit. Navštívíme také parfumerii, kde si můžete nakoupit arabské vůně a krásně zdobené flakonky.

Zůstat přes noc

Na konci dne vás náš průvodce odveze do vašeho 3* hotelu ve městě, který pro vás předem zarezervujeme.

Fakultativně večerní exkurze do Káhiry

Večer budete mít volný čas, kde pro vás na přání zajistíme: Plavba po Nilu & Dinner s Tanura show a břišní tanec na plovoucím hotelu nebo Podívejte se na Sound & Light show v areálu Pyramid.

2. DEN: Prohlídka Káhiry

Vyzvednutí z vašeho hotelu v Káhiře

Po snídani ve vašem hotelu vás kolem 9:00 vyzvedne náš průvodce, aby mohl začít druhý den vaší prohlídky.

Prohlídka Citadely v Káhiře ( Citadela of Saladin)

Naší první zastávkou bude Saladinova citadela na vrcholu hory, velkolepá pevnost postavená králem Saladinem v roce 1170 na ochranu starého města Káhiry. Dal rozkaz ke stavbě neprostupné bašty s výhledem na Káhiru. Citadela se stala středem zdi, která chránila středověké město Káhira před křižáky. Později byla citadela rozšířena za vlády mamlúckého sultána Al Nasira Mohameda a osmanského panovníka Mohameda Aliho. Náš průvodce s vámi projde až na vrchol citadely, odkud uvidíte působivé výhledy na moderní i starověkou Káhiru. Udělejte si krátkou fotografickou zastávku, než budete pokračovat k hlavní atrakci: mešitě Mohameda Aliho, lépe známé jako alabastrová mešita.

Alabastrová mešita

Alabastrová mešita byla postavena Mohamedem Alim v letech 1828 až 1848 podle stylu osmanské architektury s minarety ve tvaru tužky a nápadnou podobností s istanbulskou Modrou mešitou.

Zastavte se na oběd

Dále se zastavíme na lahodný oběd formou bufetu v centru Káhiry, který nabízí širokou škálu možností pro všechny chutě.

Koptská Káhira a Visící kostel

Svatý Marek přinesl křesťanství do Egypta v 1. století za vlády římského císaře Nera a dnes přibližně 20 procent egyptské populace tvoří koptští křesťané. Visící kostel, známý jako „Al-Moallaqa“ v arabštině, což znamená „Pozastaven“, je jedním z nejstarších a nejznámějších koptských kostelů na světě. Od 3. století na tomto místě stojí kostel.

Říká se mu Visící kostel, protože byl postaven na jižní bráně římské pevnosti. Nad ruinami římské pevnosti byly postaveny klády palem a vrstvy kamenů, které měly sloužit jako základ. Hanging Church je unikátní kostel a má dřevěnou střechu ve tvaru Noemovy archy. Od 7. století do 13. století sloužil Visutý kostel jako sídlo koptského patriarchy. Al-Moallaqa byla svědkem důležitých voleb a náboženských obřadů.

Když budete procházet krásným venkovním nádvořím, uvidíte mozaiky, které vyprávějí příběh Narození Páně. Uvidíme také třináct sloupů představujících Ježíše a jeho dvanáct apoštolů. Uvnitř kostela uvidíte valeně klenutou střechu a také ikony a zdobené paravány z ebenu vykládané slonovinou s vyobrazením Panny Marie a Krista.

Khan Al Khalili Souq

Další zastávkou na naší cestě bude nezapomenutelná procházka zvuky, památkami a vůněmi Khan El Khalili Souq. Když vstoupíte na souq, budete mít pocit, že jste udělali krok zpět v čase nebo na stránky příběhů jako Tisíc a jedna noc nebo Aladin. Souq je považován za jedno z hlavních nákupních míst pro místní i turisty. Projděte se úzkými dlážděnými uličkami, pozorujte Egypťany smlouvání o zboží nebo hraní vrhcáby a popíjení kávy v jedné z mnoha kaváren.

I zde můžete nakupovat, dokud nepadnete! Vyzvedněte si nějaké starožitnosti nebo suvenýry, jako jsou barevné skleněné lampy, koření, hedvábné šátky nebo tradiční ručně vyráběné koberce. Nebo pokud vás nakupování zrovna nebaví, vytáhněte si lísteček z knihy místních a přijďte si sem sednout do jedné z kaváren a vychutnat si vodní dýmku (shisha) a popíjet mátový čaj a přitom nasávat atmosféru.

Cesta do Sharm El-Sheikh autobusem

Na konci druhého dne budete převezeni zpět do svého hotelu v Sharm el Sheikh.

Další aktivity v Sharm El Sheikh

Our Service includes

 • Všechny transfery v Káhiře a Sharm El Sheikhu A/C Coach
 • Nocleh ve 3* hotelu
 • Anglicky mluvící průvodce.
 • Vstupné do těchto historických míst
 • Minerální voda na palubě během prohlídky
 • Oběd v restauraci (2 dny)
 • Nakupování v Káhiře
 • všechny daně

Služba nezahrnuje

 • Osobní výdaje
 • Nápoje v restauraci
 • Jakékoli volitelné aktivity nebo doplňky, které nejsou uvedeny v itineráři
 • Zvuková a světelná show

Recommendation

 • Cestovní pas
 • Krabička na snídani
 • Sportovní obuv
 • Sluneční brýle a klobouk
 • Fotoaparát
 • Cestovní polštář

Do you need more details? call or email us

 • +201025566717
 • Info@sharmwonders.com

Káhira autobusem z Sharm El Sheikh (2 dny) Reviews

Write Review
Dospělý
from £ 142.00
Dítě
from £ 99.00
Choose travel date
Dospělý
Dítě

Terms of Service

Check here to indicate that you have read and agree to the terms of us
why Sharmwonders.com

24/7 péče o zákazníky

24 hodin denně, 7 dní v týdnu, abychom poskytovali nejlepší úroveň zákaznických služeb a řešili jakékoli potenciální problémy nebo problémy, které mohou mít naši klienti. Jsme tu, abychom sloužili. Kontaktujte nás

Žádné skryté doplňky

Naše ceny zahrnují všechny daně, servisní poplatky a ŽÁDNÉ rezervační poplatky.

Bezpečná platba

Platíte přes PayPal. Nezpracováváme informace o vaší kreditní kartě.

Skupinové slevy

Zbavte se stresu ze skupinového cestování s našimi užitečnými možnostmi. Nabízíme speciální slevy pro rodiny, přátele a školní skupiny.

paypal

THINGS TO DO IN SHARM EL SHEIKH

Výlety do Káhiry | Jednodenní výlety do Káhiry a k pyramidám

Výlety do Káhiry

Výlety do Luxoru | Jednodenní výlety a výlety z Egypta

Exkurze do Luxoru

Výlety|Výlety|Prohlídky a aktivity v Sharm el Sheikhu

Výlety do Sharm

Výlety, výlety a jednodenní výlety do Hurghady

Výlety do Hurghady

Výlety k moři | Potápění | Šnorchlování | Vodní sporty a aktivity v Sharm el Sheikh

Výlety k Rudému moři