Výlet do Káhiry letadlem ze Sharm el Sheikh 2denní výlet

Availability Monday , Tuesday , Thursday
Pickup Time 04:00 AM
Duration 48 hours approximately
Výlet do Káhiry letadlem ze Sharm el Sheikh 2denní výlet

Výlet do Káhiry letadlem ze Sharm el Sheikh 2denní výlet

2denní výlety do Káhiry ze Sharm El Sheikhu letadlem

Žádná dovolená v Egyptě by nebyla úplná bez návštěvy jeho starobylého hlavního města – Káhiry. Navštivte všechna nádherná místa, která byste normálně na jednodenní výlet navštívili, jako jsou pyramidy v Gíze, Sfinga a Egyptské muzeum. Druhý den pak můžete skutečně začít nahlížet do egyptské historie a kultury návštěvou Citadely v Káhiře nebo Citadely Saladin s alabastrovou mešitou, Old Cairo Tour a nákupů na jednom z nejstarších bazarů v celé zemi. Blízký východ – Khan El Khalili.

1. DEN: Sharm El Sheikh do Káhiry

Vyzvednout

Asi ve 04:30 vás vyzvedne A/C VAN náš zástupce a převeze vás na letiště Sharm el Sheikh k letu do Káhiry. Let trvá přibližně 50 minut.

Návštěva Egyptského muzea starožitností

Prohlídku zahájíte návštěvou světoznámého Egyptského muzea.

V muzeu, které se rozkládá na dvou podlažích, je uloženo obrovských 120 000 mistrovských děl z různých epoch a období egyptské historie. Nejoblíbenější exponáty jsou poklady vztahující se k faraonským králům a královnám, jako je dětský král Tutanchamon a pokoj mumií. V posledně jmenovaném se návštěvníci mohou dozvědět více o mumifikačním umění ve starověkém Egyptě.

Objevte Nil by Felucca "v ceně "

Po návštěvě egyptského muzea budete mít možnost relaxovat a plavit se na Feluce (malém motorovém člunu) na výletě po nejdelší řece světa. Zde si můžete udělat čas a vstřebat panoramatické výhledy na město v letním vánku.

Zastavte se na oběd

Dále si dáme pauzu a vychutnáme si lahodný oběd formou bufetu v restauraci s nádherným výhledem na Nil. Nápoje nejsou v ceně.

Navštivte Velké pyramidy a Sfingu

Po obědě překročíme Nil a pojedeme do Gízy ke starověkým pyramidám, postaveným kolem roku 2560 před naším letopočtem. Známý jako jeden ze 7 divů starověkého světa, bude těžké nezírat v úžasu na váš příchod k pyramidám a nezeptat se: „Jak byly postaveny? A proč?' Nebojte se – všichni naši průvodci jsou kvalifikovaní egyptologové a rádi vás provedou a zodpoví všechny vaše otázky. V tomto bodě prohlídky bude možnost jít dovnitř jedné ze tří starověkých pyramid.

Poté sejdeme na okraj náhorní plošiny do údolí King Kafra, kde můžete poprvé zahlédnout Velkou sfingu a její chrám. Velká sfinga v Gíze je mytologické stvoření tvořené lidskou hlavou a tělem lva, který stojí ve výšce přes 20 metrů a je dlouhý 73 metrů, je nádherný pohled.

Nakupování

Naše konečná zastávka v délce asi jedné hodiny, na konci prvního dne, bude na nákupy. Zde budete mít možnost nakoupit autentické a tradiční egyptské suvenýry a dárky vyrobené místními řemeslníky. Strávíme čas v Papyrus Institute, kde vám bude předvedena ukázka, jak se tento slavný papír vyrábí a kde budete mít také možnost si papyrusové umění zakoupit. Navštívíme také parfumerii, kde si můžete nakoupit arabské vůně a krásně zdobené flakonky.

Přenocování v hotelech v Káhiře

Na konci dne vás náš průvodce odveze do vašeho 4* hotelu ve městě, který pro vás předem zarezervujeme.

Fakultativní večerní výlety

Večer budete mít volný čas, kde pro vás na přání zajistíme následující: Plavba po Nilu a večeře s Tanura show a břišní tanec na plovoucím hotelu (kolem 45 GBP na osobu) nebo Sledujte Sound & Light show na pyramidy (kolem 25 GBP na osobu).


2. DEN: Prohlídka staré Káhiry

Vyzvednutí z vašeho hotelu v Káhiře

Po snídani ve vašem hotelu vás kolem 9:00 vyzvedne náš průvodce, aby mohl začít druhý den vaší prohlídky.

Prohlídka Citadely Saladin

Naší první zastávkou bude Saladinova citadela na vrcholu hory, velkolepá pevnost postavená králem Saladinem v roce 1170 na ochranu starého města Káhiry. Dal rozkaz ke stavbě neprostupné bašty s výhledem na Káhiru.

Citadela se stala středem zdi, která chránila středověké město Káhira před křižáky. Později byla citadela rozšířena za vlády mamlúckého sultána Al Nasira Mohameda a osmanského panovníka Mohameda Aliho. Náš průvodce s vámi projde až na vrchol citadely, odkud uvidíte působivé výhledy na moderní i starověkou Káhiru. Udělejte si krátkou fotografickou zastávku, než budete pokračovat k hlavní atrakci: mešitě Mohameda Aliho, lépe známé jako alabastrová mešita.

Alabastrová mešita

Alabastrová mešita byla postavena Mohamedem Alim v letech 1828 až 1848 v osmanském architektonickém stylu, který se svými tužkovými minarety nápadně připomíná istanbulskou Modrou mešitu.

Zastavte se na oběd

Dále se zastavíme na lahodný oběd formou bufetu v centru Káhiry, který nabízí širokou škálu možností pro všechny chutě.

Koptská Káhira a Visící kostel

Svatý Marek přinesl křesťanství do Egypta v 1. století za vlády římského císaře Nera a dnes přibližně 20 procent egyptské populace tvoří koptští křesťané. Visící kostel, známý jako „ Al-Moallaqa“ v arabštině, což znamená „Pozastaven“, je jedním z nejstarších a nejznámějších koptských kostelů na světě. Od 3. století na tomto místě stojí kostel.

Říká se mu Visící kostel, protože byl postaven na jižní bráně římské pevnosti. Nad ruinami římské pevnosti byly postaveny klády palem a vrstvy kamenů, které měly sloužit jako základ. Hanging Church je unikátní kostel a má dřevěnou střechu ve tvaru Noemovy archy. Od 7. století do 13. století sloužil Visutý kostel jako sídlo koptského patriarchy. Al-Moallaqa byla svědkem důležitých voleb a náboženských obřadů.

Když budete procházet krásným venkovním nádvořím, uvidíte mozaiky, které vyprávějí příběh Narození Páně. Uvidíme také třináct sloupů představujících Ježíše a jeho dvanáct apoštolů. Uvnitř kostela uvidíte valeně klenutou střechu a také ikony a zdobené paravány z ebenu vykládané slonovinou s vyobrazením Panny Marie a Krista.

Khan Al Khalili Souq

Další zastávkou na naší cestě bude nezapomenutelná procházka zvuky, památkami a vůněmi Khan El Khalili Souq. Když vstoupíte na souq, budete mít pocit, že jste udělali krok zpět v čase nebo na stránky takových příběhů, jako je Tisíc a jedna noc nebo Aladdin . Souq je považován za jedno z hlavních nákupních míst pro místní i turisty. Projděte se úzkými dlážděnými uličkami, pozorujte Egypťany smlouvání o zboží nebo hraní vrhcáby a popíjení kávy v jedné z mnoha kaváren.

I zde můžete nakupovat, dokud nepadnete! Vyzvedněte si nějaké starožitnosti nebo suvenýry, jako jsou barevné skleněné lampy, koření, hedvábné šátky nebo tradiční ručně vyráběné koberce. Nebo pokud vás nakupování zrovna nebaví, vytáhněte si lísteček z knihy místních a přijďte si sem sednout do jedné z kaváren a vychutnat si vodní dýmku (shisha) a popíjet mátový čaj a přitom nasávat atmosféru.

Návrat do Sharm el Sheikhu

Na konci dne vás náš průvodce vysadí na letišti v Káhiře, abyste stihli let zpět do Sharm el Sheikhu. Po příletu na letiště Sharm el Sheikh se s vámi setká náš zástupce a převeze vás zpět do vašeho hotelu.

Další aktivity v Sharm El Sheikh

Our Service includes

 • Zpáteční letenky do Káhiry ze Sharm el-shekh
 • Všechny transfery v Káhiře a Sharm El Sheikhu
 • Nocleh ve 4* hotelu
 • Anglicky mluvící průvodce.
 • Vstupné do těchto historických míst
 • Výlet plachetnicí po řece Nil. (Felucca)
 • Minerální voda na palubě během prohlídky
 • Oběd v restauraci (2 dny)
 • Nakupování v Káhiře
 • všechny daně

Služba nezahrnuje

 • Osobní výdaje
 • Nápoje v restauraci
 • Jakékoli volitelné aktivity nebo doplňky, které nejsou uvedeny v itineráři
 • Zvuková a světelná show

Recommendation

 • Cestovní pas
 • snídaňový box
 • Sportovní obuv
 • Sluneční brýle a klobouk
 • Fotoaparát

Additional Information

 • Minimálně 2 osoby na rezervaci.
 • Za jednorázovou rezervaci bude účtován příplatek
 • Za příplatek je možné hotel upgradovat na 4 nebo 5hvězdičkový

Do you need more details? call or email us

 • +201025566717
 • Info@sharmwonders.com

2denní výlety do Káhiry ze Sharm El Sheikhu letadlem Reviews

Write Review
Dospělý
from £ 250.00
Dítě
from £ 230.00
Choose travel date
Dospělý
Dítě

Terms of Service

Check here to indicate that you have read and agree to the terms of us
why Sharmwonders.com

24/7 péče o zákazníky

24 hodin denně, 7 dní v týdnu, abychom poskytovali nejlepší úroveň zákaznických služeb a řešili jakékoli potenciální problémy nebo problémy, které mohou mít naši klienti. Jsme tu, abychom sloužili. Kontaktujte nás

Žádné skryté doplňky

Naše ceny zahrnují všechny daně, servisní poplatky a ŽÁDNÉ rezervační poplatky.

Bezpečná platba

Platíte přes PayPal. Nezpracováváme informace o vaší kreditní kartě.

Skupinové slevy

Zbavte se stresu ze skupinového cestování s našimi užitečnými možnostmi. Nabízíme speciální slevy pro rodiny, přátele a školní skupiny.

paypal

THINGS TO DO IN SHARM EL SHEIKH

Výlety do Káhiry | Jednodenní výlety do Káhiry a k pyramidám

Výlety do Káhiry

Výlety do Luxoru | Jednodenní výlety a výlety z Egypta

Exkurze do Luxoru

Výlety|Výlety|Prohlídky a aktivity v Sharm el Sheikhu

Výlety do Sharm

Výlety, výlety a jednodenní výlety do Hurghady

Výlety do Hurghady

Výlety k moři | Potápění | Šnorchlování | Vodní sporty a aktivity v Sharm el Sheikh

Výlety k Rudému moři