Prohlídka Luxoru letadlem ze Sharmu - jednodenní výlet

Availability Wednesday , Friday
Pickup Time 04:30 AM
Duration 15 hours approximately
Prohlídka Luxoru letadlem ze Sharmu - jednodenní výlet

Prohlídka Luxoru letadlem ze Sharmu - jednodenní výlet

Celodenní výlet do Luxoru ze Sharm El Sheikhu letadlem

Užijte si Luxor Tour z Sharm El Sheikh letecky, abyste viděli jeho nejznámější památky za jeden den. Navštivte chrám Karnak a chrám Luxor na východním břehu a prohlédněte si Údolí králů a chrám Hatšepsut na západním břehu. Luxor je často popisován jako největší světové muzeum pod širým nebem, ale to se ani zdaleka neblíží popisu tohoto mimořádného místa. Prostě nikde jinde se velkoleposti starověkých Théb neblíží. Přijďte a navštivte kdysi hlavní město „faraonů Nové říše“ (1570-1090 př.nl), které má největší bohatství starověkých archeologických nalezišť v údolí Nilu. Nejdůležitější místa jsou rozdělena mezi východní a západní břeh Nilu. Na východním břehu, což je „Město živých“, navštívíme velkolepý chrám Karnak a na Západním břehu, kde se nachází „Město mrtvých“, uvidíme Memnonovy kolosy, Údolí božstev. Králové a dech beroucí zádušní chrám královny Hatšepsut. Náš den z východního břehu na západní břeh budou ve skutečnosti dvě úžasné prohlídky v jednom!

Vyzvednutí z hotelů Sharm el Sheikh

Časně ráno vás průvodce vyzvedne v 04:30 A/C VAN a dopraví vás na letiště Sharm, odkud poletíte do Luxoru přibližně za 30 minut.

Let do Luxoru ze Sharm el Sheikhu

Po příletu na letiště v Luxoru se s vámi setká náš anglicky mluvící průvodce a bude vás doprovázet celým dnem

Údolí králů

Výlet začnete ze západního břehu Luxoru, kde se nachází Údolí králů, kde se po dobu téměř 500 let od 16. do 11. století před naším letopočtem stavěly úžasné hrobky pro faraony a mocné šlechtice Nového Egyptské království. Údolí, jedna z nejpozoruhodnějších archeologických destinací na světě, obsahuje 63 hrobek a komor o velikosti od jednoduché jámy až po komplexní hrobku s více než 120 komorami. královské nekropole známé ve starověku jako „místo pravdy“. Na naší prohlídce Údolí králů prozkoumáme tyto nádherné hrobky, které patří bývalým králům, jako byl král Tutanchamon a synové Ramsesse II.

Chrám Hatšepsut (chrám Al Dier El Bahari)

Po Údolí králů navštívíte pohřební chrám královny Hatšepsut, kterému se říká „chrám Al Dier El Bahari“. Architekt Senenmut se inspiroval chrámem Mentuhotep a reprodukoval jeho terasy a portika v tomto chrámu. Váš průvodce podrobně popíše tuto nádhernou historii chrámů, včetně toho, proč je tak historicky a architektonicky důležitý.

Memnonovy kolosy

Než opustíte západní břeh, uvidíte Memnonovy kolosy, poslechnete si příběh těchto 2 soch a dozvíte se, jak stály na thébské nekropoli Za posledních 3400 let tam navíc budete mít možnost pořídit si nezapomenutelné snímky. . Memnonovy kolosy jsou dvě masivní kamenné sochy faraona Amenhotepa III., který vládl Egyptu během dynastie XVIII. Od roku 1350 př. n. l. stojí v thébské nekropoli, která se nachází západně od řeky Nilu od moderního města Luxor.

Oběd

Chutný oběd si dáte v místní restauraci, která se nachází na východním břehu s nádherným výhledem na Nil.

Chrámový komplex Karnak

Po obědě absolvujete odpolední prohlídku Temples Of Karnak, Ipet Isut označuje střed světa, kde Amun, stvořitel vesmíru, nejprve stvořil sebe a poté všechny živé bytosti. Komplex je rozlehlým otevřeným areálem a zahrnuje muzeum pod širým nebem v Karnaku. Předpokládá se, že je to druhé nejnavštěvovanější historické místo v Egyptě; více návštěv přijímají pouze pyramidy v Gíze poblíž Káhiry. Skládá se ze čtyř hlavních částí, z nichž pouze ta největší je v současnosti přístupná široké veřejnosti. Termín Karnak je často chápán pouze jako okrsek Amun-Ra, protože to je jediná část, kterou většina návštěvníků vidí.

  Návštěva Banánového ostrova lodí (volitelné)

 
Poplujete po Nilu a prohlédnete si krajinu Horního Egypta a ostrovů, poté navštívíte tento nádherný ostrov, abyste si užili jeho čerstvý vzduch a chutné ovoce.

Nakupování

Na konci prvního dne strávíte asi 1 hodinu na luxorských trzích, kde můžete nakupovat jako třeba navštívit parfumerii a Papyrus Institute.

Odlet zpět do Sharm El-Sheikh

Stihnete svůj let do Sharm El Sheikh zpět a poté se vrátíte do svého hotelu po tom, o čem víme, že to bude ten nejpříjemnější den.

Our Service includes

 • Letenky 2 způsoby (Sharm-Luxor & Luxor-Sharm)
 • Všechny transfery v Luxoru a Sharmu klimatizační dodávkou.
 • Anglicky mluvící průvodce během vaší cesty
 • Vstupné do zmíněných historických míst
 • Minerální voda na palubě vozidla během prohlídky
 • Oběd v místní restauraci
 • Nákupní zájezd v Luxoru
 • Všechny daně a poplatky za služby

Služba nezahrnuje

 • Osobní výdaje
 • Jakékoli volitelné aktivity nebo doplňky, které nejsou uvedeny v itineráři
 • Nápoje v restauraci

Recommendation

 • Cestovní pas
 • Krabička na snídani
 • Sportovní obuv
 • Sluneční brýle a klobouk
 • Fotoaparát

Do you need more details? call or email us

 • +201025566717
 • Info@sharmwonders.com

Luxor ze Sharm el Sheikhu letem – 1denní výlet Reviews

Write Review
Dospělý
from £ 163.00
Dítě
from £ 148.00
Choose travel date
Dospělý
Dítě

Terms of Service

Check here to indicate that you have read and agree to the terms of us
why Sharmwonders.com

24/7 péče o zákazníky

24 hodin denně, 7 dní v týdnu, abychom poskytovali nejlepší úroveň zákaznických služeb a řešili jakékoli potenciální problémy nebo problémy, které mohou mít naši klienti. Jsme tu, abychom sloužili. Kontaktujte nás

Žádné skryté doplňky

Naše ceny zahrnují všechny daně, servisní poplatky a ŽÁDNÉ rezervační poplatky.

Bezpečná platba

Platíte přes PayPal. Nezpracováváme informace o vaší kreditní kartě.

Skupinové slevy

Zbavte se stresu ze skupinového cestování s našimi užitečnými možnostmi. Nabízíme speciální slevy pro rodiny, přátele a školní skupiny.

paypal

THINGS TO DO IN SHARM EL SHEIKH

Výlety do Káhiry | Jednodenní výlety do Káhiry a k pyramidám

Výlety do Káhiry

Výlety do Luxoru | Jednodenní výlety a výlety z Egypta

Exkurze do Luxoru

Výlety|Výlety|Prohlídky a aktivity v Sharm el Sheikhu

Výlety do Sharm

Výlety, výlety a jednodenní výlety do Hurghady

Výlety do Hurghady

Výlety k moři | Potápění | Šnorchlování | Vodní sporty a aktivity v Sharm el Sheikh

Výlety k Rudému moři